Ken Marti Vaheri kübaratrikk e kuidas politseis palk tõuseb.

Mitu kuud käivad kilked, et kohe, kohe tõusevad politseis palgad ja meie riigike paotab oma rahakoti raudasid. Uudis oli hea ja eriti nendele politseiametnike pereliikmetele, kes oma abikaasa õppelaenu all kägaras, sest politseinikel ju selle tagasimaksmiseks raha pole, no mitte natukestki.  Räägiti miljonitest, mis kõik palgatõusu tagamiseks eraldatakse. Ma ei ole just eriti sinisilmne ja ega ma seda pläma eriti uskunudki. Kreeka, Hispaania, Küpros ja Itaalia ju virelevad poolnäljas ning egas neid või siis rikas Eesti hätta jätta. Pealegi see rahulolust leemendav tüüp ei tekita erilist usaldust.

No lootke ikka, ussikesed!

No lootke ikka, ussikesed!

Aimasin ette, et mingi vimka sealt tuleb… ja otse looomulikult tuligi.

Maabus siis abikaas töölt koju ja teatas, et ametlikult on tema palgatõus 0 € .  Teistel kolleegidel sama. Kõige vingemalt tõusis töötasu ühel vanemametnikul – tervelt 0.64 senti !!!!!!

Kuidas see kübaratrikk siis käis. Tõsteti ametipalka, aga täpselt samavõrra alandati lisatasusid, “kuputasusid” ja staažitasusid.  Ja kellele neid siis maksiti? Loomulikult nendele, kes olid parimad töötajad ning kellele üritati natukenegi inimväärsemat palka teha. Akadeemia lõpetanud, pidevalt ennast täiendav seltskond.  Nii võitsid hetkel ainult need, kellele lisatasusid üldse ei makstud ehk töökoha nõrgimad, huvitav, palju neid siis oli?

Raba edasi, lollikene!

Raba edasi, lollikene!

Lisa ei saanud noorem- ega vanemametnikud. Lisa ei too ka järgmisele tasemele tõusmiseks pingutamine.  Ülikool ei lähe arvesse, vastutus samuti.  Mul oleks huvitav teada, kuhu need säästetud miljonid siis lähevad?  Ministeeriumil on uut mullivanni vaja? Välislähetus Taimaale eriti võrdsetele juhtoinastele?

Aga enne kui hakata spekuleerima tahaksin ma tõesti teada.

KAS KEEGI TEAB KEDAGI KES TEAB KEDAGI POLITSEIAMETNIKEST, KELLE PALK TÄNAVU TÕUSEB????????

Olge, palun, kallid ja kirjutage siia kommentaaridesse.  Võibolla on mul midagi kahe silma vahele jäänud. Tean  ju ainult ühe Tallinna allasutuse töötajate seisu, teisi vaid fragmentaarselt.

Ja veel, kõik need politseinike pereliikmed, kellele tänavu taas trääsa näidatud. Kas me ei peaks kokku kogunema ja kaunilt disainitud tänukaardid saatama meie palavalt armastatud valitsusele. 0,64 senti on tegelikult ju ikka palgatõus ja noh need, kes nulliga autasustatud said. Null on ju ka ometigi number, meid peeti ju ikka meeles. Tänada tasub ikka. Kui huvilisi jagub, siis ehk leiame arvutigraafiku ka, kes tänukaardi disainib. E- riik on tore asi ja siseministeeriumil on meilbox kah olemas.

Mida arvate???

Väike inspiratsioon mõtisklusteks

Väike inspiratsioon mõtisklusteks

9 thoughts on “Ken Marti Vaheri kübaratrikk e kuidas politseis palk tõuseb.

  1. Aga siis läks isegi hästi! Ma päästeameti aegadest mäletan et palgatõusud päädisid reaalse kuupalga numbri vähenemisega. Eks need ole juba vana sissetöötatud trikid. Et kuidas siis nii. No näiteks üks manööver oli nii, et tunnitasu tõusis mingi näpuotsaga, samas aga keelati ära ületunnid mis vahetusega töö kaasa tõi. Ja nii oligi palgapäeval summa väiksem kui varem. Ilmselt tegin nüüd karuteene ja sama trikk ootab veel politseinike ees….

    • Ära muretse. Lisatunnid on neil ammu ära keelatud. See abinõu on ennast ammendanud juba ammu. Meil on aga nutikad sellid. Küll nad veel midagi välja mõtlevad. Hea tahtmise juures saavad lõpuks selle reaalse palga alanemise ka igati seaduslikult ( JOKK ) korraldada nii, et paberil palk tõuseb.

  2. Mäletan et ka pedagoogidel käis kaunis sarnaselt aastaid tagasi palgatõus. Minu ema hakkas igatahes reaalselt vähem raha saama peale kiidetud ja reklaamitud palgatõusu.

  3. Täna hommikul just küsisin ülema asetäitjalt, et kas on siis kuulda kui palju meil midagi tõuseb. Tema kohmas midagi, et on silmanurgast mingeid tabeleid näinud ja erinevalt inimesest tõuseb 25-est eurist kuni 200 eurini aga, et eks palgapäeval ole igaühel täpselt näha kes kui palju juurde on saanud, Selline lahe asutus meil.

  4. Kui sa mehe töötunde ka loeks ja ta peaks võtma mitte terve kuu kaupa puhkusi, haiguslehte vms, siis alles näed, kuidas su mehe ära töötatud töötunde teatud osas ei arvestata… 5,68…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s