Ei saa mitte vaiki olla.

Tänu Delfi live´le oli minulgi võimalus aimu saada, mis eile Toompeal toimus. Aitäh! Arvan, et oma peremeeste käest sai see õnnetu portaal pärast ohjeldamatult sugeda. Hilisemad kajastused olid  nagu kuskil kaugel maal olnud muu meeleavaldus e poliitiliselt ” korrektne”.

Aga minule meeldisid need vahvad neidised seal keskaegsetes kostüümides, ausõna! Sõnum oli ka hea: keskaeg ruulib! Ja neil oli täitsa õigus. Tegelikult oleks pidanud kogu see platsitäis inimesi olema keskaegsetes kostüümides, sest meil ruulib tõepoolest keskaeg, ainult väheke teises kontakstis. Just inimõigustega ongi meil natuke pahasti. Edasine jutt tundub ehk paljudele kulununa, aga kordamine pidavat tarkuse ema olema.

Eesti ühiskonnas puudub tõepoolest märkimisväärne hulk kaasaegseid ja euroopalikke inimõigusi. Tuletan meelde nendele kes ehk unustanud. Eesti riigikogu  ei ole siiani ratifiteerinud Euroopa sotsiaalharta järgmisi sätteid:

Ei ole ratifitseeritud-artikkel 31 (kogu ulatuses) – Õigus eluasemele.

Mida see  tähendab? Aga loomulikult seda, et pankadel, omavalitsustel, ühistutel, omanikul on õigus inimene vajadusel kodust välja tõsta. Tänavale koos mööbli,pliidil  poolvalminud pudru ning lastega. Ei mingit kohustust tagada kasvõi mingitki peavarju. Õigustus nagu oleks need inimesed ise selles süüdi on enam kui küüniline, sest peale seksuaalvähemuste on meil ka märkimisväärne hulk inimesi- abituid, kehva toimetulemisoskusega või lihtsalt hättasattunuid. Statistikaamet väitis alles mõned kuud tagasi, et suur hulk inimesi on vaid kuu kaugusel pankrotist. Ja need inimesed on tihti püüdlikud ja hoolsad töötegijad- miinimumpalga eest. Töö kaotus tähendab neile vältimatut pankrotti ja mõne kuu päras, OK poole aasta pärast tuleb ametimees ning pere leiab ennast koos mööbliga õuest. Aga mis juhtub siis kui hea pereisa haigestub raskelt? Saab tööl vigastada? Sama saatus, kedagi ei huvita, sest Eestis puudub inimestel Euroopas kehtiv põhiõigus eluasemele. Keskaeg ruulib! Ka pärisorja võis maaisand kodust välja visata siis kui pärisori maksta ei jaksanud! Kulla seksuaalvähemused! Ka teid koos meiega visatakse kodust välja kui  järjekordse majandussurutise ajal ülemus SMS-ig sõnumi saadab, et sorry, kena, aga aitab töötamisest  küll. Keskaeg? Seda küll.

Kus on meie õigus kodule??

Kus on meie õigus kodule??

Ei ole ratifitseeritud-artikkel 4§1 – Õigus saada õiglast töötasu

Kas miinimumpalka saav EV kodanik ja neid on sadu tuhandeid, saab õiglast töötasu? Kas täiskohaga 160 tundi ( ja rohkemgi) töötav inimene tunneb et 260 EUR palgapäeval on õiglane töötasu?  Hei teie kultuurikandjad ja videoläkitustes õiglusest ja sallivusest siristajad! Paljud neist miinimumpalga saajatest on teie hingekaaslased, need kes panevad aluse Eesti kultuurile- raamatukoguhoidjad, muuseumitöötajad, lasteringide juhendajad, lasteaiaõpetajad jne, jne- kõik haritud missiooniga inimesed. Nendel puudub Euroopas kehtestatud inimõigus- õigus saada õiglast töötasu. Kus te olete olnud? Need on inimesed, kes sooviksid nii väga käia teatrietendustel, näitustel, kontserditel. Kus te olete olnud? Miks siis nüüd? Teie kolleegide pisarad ja veri kisendavad maa pealt teie poole. Kus te olete olnud? Kus on olnud sallivus? Aga need inimesed kasvatavad lapsi- 260-270 Brüsseli rublaga kuus. Kas te arvate, et E.Ilvese pudelikampaania kasvatab nende laste kultuurihuvi ja teeb neist tolerantsed inimesed? Aga need vanemad, kes põgenevad  üha siirdeid ajava vaesuse eest teise riiki tööle, nendele sülitatakse veel järele- lodevuspagulased, ehkki toovad enamus inimesi oma üksinduses ja paguluses teenitud raha kodumaale, mille eest käiakse ka kontserditel,teatris, ostetakse raamatuid, makstakse laste huvialaringide eest. Eestimaa inimestel ei ole siiani euroopalikku inimõigust- saada õiglast töötasu.  Armulised gay sõbrad. Armastus ei ole tõesti patt, aga tühja kõhu ning miinimumpalgaga pikalt ei armasta. Miks nende euroopalike kodaniku põhiõiguste puudumine teile närvidele ei käi. Keskaeg? Seda küll, ka siis poetas maahärra pärisorjale nii palju et hing vaevalt sees ja ori orjata jaksas.

Inimõigus õiglasele töötasule!

Kus on meie õigus  õiglasele töötasule?

Ei ole ratifitseeritud-artikkel 7§5 – Noortöötajate õigus saada õiglast töötasu
Artikkel 7§6 – Noortöötajate õigus kaitsele

Kas on vähe neid noori, kes lõpetades ülikooli või ka korraliku ametikooli seisavad silmitsi tõsiasjaga, et nende teeneid ei vajata. Kui palju on neid noori, kellele pakutakse mõnesaja euro suurust lepinguta tööd. Või võetakse ajutiselt töökohale minimaalpalgaga ja kahe kuu pärast saadetakse ukse taha. Palun järgmine…  See kõik saab toimuda vaid riigis, kus ei ole tagatud noortöötajal põhiõigust saada õiglast töötasu, õigust kaitsele. See puudutab kõiki noori, sõltumata seksuaalsest sättumusest.  Keskaeg? Seda küll.

Ei ole ratifitseeritud-artikkel 23 – Eakate õigus sotsiaalsele kaitsele

Vilksamisi me loeme  masendavatest tingimustest hooldekodudes. Süüdistatakse eelkõige hoolimatuid ja jõhkraid hooldajaid. Arutletakse eutanaasia üle, mis vaevast vabastab. Jätkem hooldajad rahule. Soomes on viiele , maksimum kuuele eakale inimesele ettenähtud üks hooldaja, Eesti 30 eakale üks hooldaja.  Me süüdistame, et hooldajad topivad  õnnetutele suhu toitu nii et inimene ei jaksa neelata. Ja kui meie hooldajad hakkaksid tööle nagu nende ametikaaslased põhjamaades- noh nii, et võtame ampsu nüüd õetütre eest ja siis pojapoja eest….  Nii ei jõua hooldaja kõigile inimestele hommikueinet antud kui lõunasöök tuleb. Aga kes vahetab  mähkme? Aga lamajaid tuleb ju iga tunni tagant keerata, sest muidu tulevad lamatised. Ei tohi fikseerida? Aga kui dementne memm jalutama läheb, kukub ja reieluukaela murrab?

Õigus sotsiaalsele kaitsele

Kus on eakate  õigus sotsiaalsele kaitsele?

Meil kõigil ei ole vananedes euroopalikku õigust sotsiaalsele kaitsele. Keskaeg? Seda küll.

Kas jätkame?

Ei ole ratifitseeritud:

Artikkel 2§4 – Ohtlikel või tervist kahjustavatel kutsealadel töötavate inimeste tööaja lühendamine või tasustatav lisapuhkus

Esimene asi, mis Euroopa Liitu kuuluv Eesti tühistas, oli lühendatud tööaeg röntgenoloogidel, radioloogidel. Teie saate jätkata nimekirja tervistkahjustavatest töödest, mis EV viljakates tingimustes kohe oma terviseriskid minetasid.
Artikkel 3§4 – Õigus töötervishoiualastele teenustele

Eestis on likvideeritud pea kõik töötervishoiuarstid. Jäänud on vaid hirmkallid erateenused rikastele firmadele.
Artikkel 10§2 – Õigus kutse- ja väljaõppele
Artikkel 10§5 – Õigus kõrgharidusele ja koolitusele – juurdepääsu hõlbustavad meetmed

Õigus kõrgharidusele

Kus on õigus kõrgharidusele

Artikkel 18 (kõik) – Õigus tegelda tulundustegevusega teise lepinguosalise territooriumil
Artikkel 26 (kõik) – Õigus väärikale kohtlemisele töökohal
Artikkel 30 – Õigus kaitsele vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse eest

Need on inimõigused, mida EV kodanikul ei ole. Ja nüüd ma soovin küsida.

Millest me alustama peaksime?

Kas tõesti kooseluseadusest??

Euroopalikke inimõigusi meil ei ole ja  selle bojaaride kogu ajal pole nagu põhjust oodatagi. Õiglus, hoolivus ja tolerants ei alga kooseluseadusest.

See algab Euroopa Sotsiaalharta ratifitseerimisest Eesti Vabariigis ja selle täitmisest. Tagagem Eestimaa inimestele nende põhiõigused ja vaatame siis kuidas selle kooseluseadusega jääb.

Kas on parlamendivälistest erakondadest kedagi, kelle prioriteediks oleks Euroopa Sotsiaalharta ratifitseerimine ja täitmine? Parlamendierakonnad on meid jätnud keskaega, millest ainuke väljapääs pidada olema kooseluseaduse tingimusteta vastuvõtmine.

Muid inimõigusi Eestimaa rahvale vaja pole.

 

 

39 thoughts on “Ei saa mitte vaiki olla.

 1. Ma ei saa aru, et miks minnakse protestima mingi kooseluseaduse vastu, aga kõik võimalike muude sotsiaalsete teemade eest pannakse pea liiva alla? Ei protestita elektrihindade, üürihindade ega üldise elukalliduse tõusu vastu, vingutakse kodus. Kooseluseadusega vast pääseb nii mõnigi sellest, et jääb kodutuks või peaks hakkama sotsiaaltoetusi vajama (kui peaks üksikvanemaks jääma), sest kui inimesed abielluda ei taha (see on lihtsalt mingi raha raiskamise tsirkus, kuna ikka on vaja vähemalt 10kEuri välja käia selle peo eest), siis on väga hea lahendus see kooseluseadus-parem kui lihtsalt vabaabielu. Ei saa aru, miks seda maha trambitakse (neid geysid on siin nii vähe, et kedagi ei sega, las saavad oma võrdsed õigused, nemadki on inimesed, ei sega kedagi, ei tule neid selle tõttu rohkem juurde ega kao ka ära). Palju jubedam oli vaadata neid demonstrante Toompeal, kes olid lapsed kaasa võtnud, aga ise karjusid igasuguseid vulgaarsusi. Mis pereväärtus see selline viha õhutamine ja ebatsensuursete väljendite õpetamine lastele huvitav on? Jälle üks, teema mida koolikiusajad saavad kasutada. Õhtul läksid need samad inimesed ja panid selle tv 3 näosaate käima, kus ülla-ülla oli kaks gey inimest ja tundub, et kedagi ei häiri see fakt, sest saade on väga pop rahva seas, kuigi väidetavalt valdav enamus rahvast ei pea homo inimesi inimesteks. Piinlik topeltmoraal, muud midagi. Tõesti, miks rahvas ei keskendu olulisemate teemade eest võitlemisele? Teie poolt on teemas loetletud päris palju punkte, mille peale võiks häält tõsta, aga kas need teemad nõuavad rohkem intelligentsust, et inimesed ei julge tänavale tulla? Lihtsam on ju karjuda vulgaarsusi, kui midagi tarka välja mõelda, mis tooks ühiskonnale kasu. Öeldakse, et eestlaste põrgule pole valvurit vaja, sest isegi kui keegi peaaegu välja ronib, tõmbavad teised ta alla põrgusse tagasi. Ma loen siin neid vihkavaid postitusi ja hakkab kurb, kas tõesti on vaja vihata nii palju? Mind vabatahtlikult rahumeelsed suhtes olevad inimesed ei häiri, vahet ei ole, mis soost nad on, õige pereväärtus põhineb armastusel ja austusel kõikide pereliikmete vastu. Mind nt häirivad hoopis need lapsevanemad, kes pidude ajal laste ees alkoholi joovad; pohmakas olles lapsi sõimavad; suits ees vankrit lükkavad paarid; suits+siider näpus beebikõhuga emad; piibliga pähe peksvad ja hirmuvalitsevad lapsevanemad; pered, kust osad liikmed on sunnitud põgenema varjupaika, kuid siiski jäävad kaitseta vägivaldse pereliikme eest; üksikvanemad, kus teine lapsevanem lihtsalt on jalga lasknud ja ei panusta absoluutselt lapse toetamisse või kasvatusse; ülivaesed pered, kes sünnitavad lapsi juurde, mõtlemata, et lastele on vaja tagada ka haridus ja normaalsed elutingimused ning inimväärne elu. Seega tõesti mingi 1% “teistsuguste” inimeste heaolu mahatampimise aktsioon on minu silmis naeruväärne, sest ei muutu ma vaesemaks ega rikkamaks, kui 1% inimestest saab õnnelikuks. Tunnistan, olen kristliku kasvatusega, kuid mulle on jäänud meelde hoopis see, et kes on patuta võib visata esimese kivi; kõik oleme võrdsed Jumala ees, kohtumõistmise päev tuleb peale surma ja see on selle inimese ja Jumala vaheline asi, seda ei saa keegi teine mõjutada. Tõesti, miks eestlased ei tegele tõeliselt oluliste probleemide lahendamisega on suur müstika. Ma ei tunne Teid, samuti ei mõista, miks ühes inimhinges peab nii palju vihkamist olema? Ja kas ma võin juba eeldada, et peale minu postitust saan osa suurest sõimust, sest poleks ju eestlaslik see, et ei sõimata.

  • Hei sõber. Selles blogis ei ole vihkamist samsooliste vastu. Vihkavaid kommentaare võid lugeda eelmise loo kommentaaridest. Uus termin- heteroviha ja vägev. Kordan siis taas, 25 aastat on alandatud rahvast, keda on alandatud, jagades miljoneid Kreekale, Hispaaniale ja tont teab kellel veel, kuid on jäetud ilma euroopalikest inimõigustest. Nad on kannatanud hambad ristis, aga kui sahkerdades üritatakse läbi suruda ühe vähemuse õigusi ja sülitatakse teiste peale, siis sündis vältimatu plahvatus, mis ähvardab tulekahjuks minna.
   Ja veel, kuna Eesti ei ole pidanud vajalikuks tagada meil euroopalikke inimõigusi vaid kogu sotsiaalsüsteem kopeerib ameerika vabade kodanike loomulikku õigust surra ilma sotsiaalsete garantiideta Bronxi linnaosa prügikastis, siis on ilmselge, et me oleme pigem USA uus pisiosariik- samade väärtuste ja normidega. Nii on tõenäoline,et gayabieludega seonduv liigub ka ameerikaliku mudeli järgi. Ka mina vaatasin Massachusetts´i kahekümne aastast kogemust ja õudne hakkas. Oh ei ole kaugeltki jutt mõnede inimeste õnnetundest. Varjamatu sundpropaganda gümnaasiumides, põhikoolis, algkoolis, siis lasteaedades ja lasteraamatud- King and the King jne,jne. Kogu see longituuduurimus kahe aastakümne jooksul. Jutt ei ole paarikümne gaypaari õnnetundest koduseinte vahel. Vaesuse elavate naiste, loomulikult vabatahtlik, kasutamine sünnitamismasinana gaypaaride heaks , eelnevalt kunstlikult viljastatud nagu sugulehm. Loomulikult vabatahtlik nagu on vabatahtlik India naiste soov müüa oma neer. Jah, kui meil oleks ratifitseeritud euroopalikud inimõigused, siis võiks eeldada, et midagi suurt ei muutu, aga praegu. Massachusetts´is elab miljoneid inimesi, pole hullu võib eksperimenteeride, ameerikalikus sotsiaalkorralduses pole meie rahvakillul enam mingit lootust. Seega, alustada tuleks algusest.

   • Eestis pole isegi nii palju homoseksuaalegi, et siin moodustada sellist homopropagandat, mille just esile tõid. Oled ka kusagil kuulnud, et homoseksuaal oleks sõna võtnud selles valdkonnas?
    Muidugi nõustun Su postituses välja toodud väidetega, et meil on rohkematki mille eest seista, kuid miks siis ei ole selleajani nende asjaolude vastu protestitud? Siis kiruti küll ainult koduseinte vahel, seega peale kooseluseadus pole mõtet plakatimaterjale nurka visata- järgmine protest.

  • “Ma ei saa aru, et miks minnakse protestima mingi kooseluseaduse vastu, aga kõik võimalike muude sotsiaalsete teemade eest pannakse pea liiva alla? Ei protestita elektrihindade, üürihindade ega üldise elukalliduse tõusu vastu, vingutakse kodus. ”

   Jah, miks sina siin vingud? Ja üldse, vihkamine on hea, kui vihata valesid asju. Sina ju ometi vihkad ka varastamist ja pedofiiliat, ega ju??

   • Aga tegelikult sellele ju antud kirjutis pretendeeribki. Tegelikult peab gayde kogukonnale tunnustust avaldama. Tundub et see oli äratus. Vihkamine ei ole hea, ärkamine aga küll.

   • Mina ei vingu, mina olen oma eluga rahul. Kahju lihtsalt vaadata, kuidas teised niisama pihku vinguvad aga midagi ette ei võta. Varastamine, pedofiilia, vägivald ja üleüldse tegevus, mis kahjustab kedagi ei ole mingil määral aktsepteeritav aga see ei lähe küll kooseluseadusega kokku, sest see ei kahjusta kedagi vaid teeb mõningatel inimestel elu lihtsamaks. See, et see mingitele inimestele ei meeldi, ei kahjusta neid-see on umbes sama, et mõnele ei meeldi kassid, aga see ei tähenda, et kassid tuleks kappi ära peita, sest kellegi silma riivab.

 2. Kui inimene sünnib vaesena, siis see on tema vanemate süü. Kui inimene sureb vaesena, siis on see tema enda valik. Nendest lausetest olen lähtunud oma elus. Ei ole ma oodanud või lootnud kellegi peale, et keegi annaks mulle midagi või tuleks ja teeks ära. Ise pingutan, ise teen, katus on peakohal ja toit laual. Inimõigusi pole mul ka rikutud, kui siis ainult nii, et toetatakse neid, kes ise ei viitsi end aidata, mitte neid, kes saavad hakkama aga vajaks ajutist lisa lüket, et veel paremini tegutseda. Olen pärit vaesest perest aga sellisest, kes ei kerjanud kunagi almust, samuti ei haletsetud meid, sest meie peres joodikuid ega suitsetajaid ei olnud, järelikult olime rikkad. Pidin lapsena vaatama, kuidas teised vaesed pered said koguaeg sots abi kommide, telekamängude jms näol, ise pidin leppima raamatukogust raamatute laenutamisega. Ja ma olen õnnelik ja tänulik, sest see avaldas mu silmaringi, andis arusaamise elust, et kui midagi tahta tuleb ise pingutada. Õppelaen aitas mind koolitada ja kooli kõrvalt täiskohaga töö toita, ma ei vingunud ega vingu ka nüüd, sest näen arengut ja pingutan edasi veel parema elu poole. 20 aastat õpinguid, seatud eesmärke ja nende nimel pingutamist on hakanud vilja kandma, ei saa keegi pingutamata rikkaks. Arusaamatuks jäävad need kirumised, et keegi ei aita ja elu on halb, vaadates, et kirujateks on need, kellel on “telekas, mobiil ja vinged tossud” aga kui jutt läheb enese harimisele, siis öeldakse, et pole raha ega aega, jms. Ma ei saa aru lihtsalt. Elu on just nii halb, kui halvalt seda elada osatakse, kui midagi ei meeldi, siis tuleb muuta end. Võimalusi on siin ilmas miljoneid, aga kõik jääb tahtmise ja mugavuse taha kinni. Vinguda on väga lihtne. Rikkust ei näita asjad vaid oskus rahaga majandada ja teha elus samme, et sisssetulekuid suurendada. Püsiv töö, et teleka järelmaksu maksta pole jätkusuutlik elu. Näpuga on hea näidata, et oi kui halb ja miks keegi ei tee midagi, kuid kõik saab alguse endast, ise tuleb astuda samme. Ennast saab väga hästi juhtida ja probleemide lahendamiseks leida plaan järjest küsimusi esitades (lihtsam näide GROW mudel).

  Teleka ees õllet lürpides võiks iga inimene endalt küsida, mida on reaalselt ära tehtud, et oma elujärge parandada ja olgem ausad, et ainult 8-17 tehtud töö ei lähe arvesse. Ja see tore USA näide võib kinnitada, et parema elu poole pürgivad inimesed teevad tööd 14-20h päevas, et tulevikus oleks kergem elu. Raske õppustel, kerge lahingus! Näljasele ei tohi anda leiba vaid vahendid leiva hankimiseks.

  Ma ei väida, et siin on vihkamist ainult samasooliste või erisooliste vastu vaid vihkamist üldiselt. Samuti ei ole geid süüdi, et nemad küsivad õigusi juurde aga nn heterod vinguvad kodus, et elu on s..t aga nagu midagi ei nõuta ka ja nüüd on kadedad. Saavad need, kes küsivad, mitte kes mõttes kiruvad.

  • See vaesena sündimise ja suremise jutt käib nende inimeste kohta, kes on sündinud enesega toimetulemiseks vajalike eeldustega. Aga kui palju on neid, kel toimetulekuks vajalikud eeldused puuduvad või kellele vanemad ei ole suutnud vastavaid oskusi õpetada. Ühesõnaga – kõik ei sünni võrdselt tublidena ja ei ole kasvatatud tublideks.

   • Neid vajalike eeldusteta inimesi on väga väike protsent (puudega inimesed), ülejäänutel on kõigil käed küljes ja mõistus ka. Kuid kahjuks on laiskus ja mugavus see, mis ei sunni pingutama. Kui vanemad ei oska oma lastele õpetada eluks vajalikke oskusi, siis äkki tuleks seada piirangud, et sellised inimesed ei saaks lapsi. Kõik lapsed sünnivad tublidena, see kas nad on elu lõpuni tublid on nende endi teha, ma ei tunne ühtegi last, kes poleks tubli.

    Imestatakse, miks keskmisel ja heal elujärjel inimesed enam lapsi ei tee, ongi see, et nemad saavad aru, et lapse kasvatamine on suur kohustus ja lapsi ei tehta lihtsalt selle pärast, et nad on nunnud. Kui teed, siis vastutad! Kohusetundlik inimene ei võta selliseid kohustusi kaela, mis käivad üle jõu ja tahavad enda ja tulevase pereliikme elu võimalikult hästi kindlustada.

  • Olen mingis lõigus jutuga päri,aga mingis lõigus mitte.Loomulikult peavad inimesed ise tegema palju,et olukorda parandada.Kuid,siin on üks ,aga,on olukordi,momemente kus on suht võimatu ise kontrollida ,kuidas su elu kulgeb.Tean,sest olen kukkunud põlvili mitmeid kordi,surutud kukkuma mitmeid kordi,aga taas tõusnud jalule.Ka minu vanemad olid vaesed,töötasid end ülesse,kuid hoopis teine küsimus on ,kas sa oled ,armastatud ja see teema jätab jälje hinge kogu eluks ja sa pead sellega hakkama saama.Ei räägi siin tilulilutamisest vaid hoolivusest ning sinna juurde kuuluvast.Inimesed on erinevad ,kõik pole must ja valge.

  • Mis äril viga on? Äri ongi see, mis sul võimaldab siin elada praegu mugavat elu, on see, mis majandust elavdab. Mine mõnda Aafrika riiki, just maapiirkonda, seal äri eriti ei ole, seal on loodusseadused. See kui mõni isehakanud ärimees on pätt, ei tohiks kuidagi ärimaailma mainet kahjustada.

 3. Oluline ajalooline faktiviga.
  “Ka pärisorja võis maaisand kodust välja visata siis kui pärisori maksta ei jaksanud!”
  Justnimelt niimoodi teha EI SAANUD. Pärisorje võis osta ja müüa AINULT KOOS MAAGA!!! Väljaviskamisest polnud juttugi. Miks serfid — pärisorised talupojad VABAKS LASTI? Ei, mitte tsaaride ja kuningate suurest ja otsatust südameheadusest. Vastupidi. VABA inimese, kes ISE enda eest vastutas võis maalt välja kihutada ja maaga midagi kasulikumat peale hakata (tarastaminine jms.). Oled vaba, mine kuhu jalad kannavad.

 4. jah,selline nn.(Eesti Vabariik) koos oma seakarja koguga Toompeal võiks tõepoolest maa alla kasvada! SEE ON SIIS SEE KAUAOODATUD VABADUS!! Hullumaja on sellise sitase riigi kohta LIIGA hästi öelda!

  • Ise olete ju valinud sellise seakarja. Vähemalt sealne seakari valdab õigekirja pisut paremini, et elus parem töökoht sebida.

   • Helen, arvad sa , et me tõesti valisime ise need, kes oma lubadustest kinni ei pea. Valisime ju need kes lubasid meile paremat elu. Vaatasime , et ei täidetud lubadusi, valisime uued. Ikka ei tädeud lubadusi. Vanu enam ei taha ja uusi lubajaid enam pole. Ja nii need kärsad jäidki sinna üles ja teevad mis tahavad. Mõni üksik uus tuleb siis tema on hüüdja hääl kõrbes ja ei muuda midagi. Selleks , et midagi muuta, peaks tegema riigipöörde ja etteotsa panema need kes asja jagavad ning edasi viia oskavad.

 5. Ma ikka väga pettusin Teis peale kahte viimast blogi sissekannet.
  Tegemist on nagu paljudel teistelgi puhkudel kõrgema klaasi demagoogiga. Ma Teilt ei oodanud seda. Saan aru, et kaitsete inimeste põhiõigusi ja üldist heaolu. Aga miks siis olla vastu ühele seadusele, mis vaid oma vastuvõtmisega de facto, de jure jne muudaks teatud grupi (kuitahes marginaalse) elu paremaks? Küsimus ei ole ju stiilis ‘üks või teine’. See, et paljude inimeste olukord on raske, et tähenda, et me ei võiks astuda samme teatud grupi olukorra parandamiseks. Eriti, kui seda on niivõrd lihtne teha.
  Sama loogika järgi võiks öelda, et milleks pidada sõda niivõrd ‘väheoluliste’ asjade vastu nagu narkootikumide müük või pisivargused, kui me ei ole suutnud elimineerida (!) oma riigist mõrvu ja vägistamisi. See suhtumine on ju jabur! Noortele väärika palga tagamine ei ole kinni ühegi seaduse taga, samuti vanainimeste väärikas vananemine. Sellise seaduse võib ju vastu võtta, aga mida see de facto muudaks, nagu te ise välja tõite? Neid ühiskonna probleeme ei saa elimineerida, nagu ei sa elimineerida mõrvu. Kas see siis tähendab, et niikaua, kui ‘suurtele’ probleemidele ei ole lahendusi leitud, peavad kõik (ükskõik kui lihtsasti lahendatavad) ‘väikesed’ probleemid ootama.
  Kas konstruktiivsemat ja avatumat lähenemist on tõesti liiga palju oodata isegi haritud ja intelligentsetelt inimestelt?
  Kindlasti on tegemist oluliste probleemidega ja Eestil on veel pikk tee minna, et jõuda tõelise heaoluühiskonnani, kuid antud juhul ei ole need teemad omavahel kuidagi seotud! Ühe seaduse vastuvõtmine ei välista tegelemist teiste probleemidega! Sellest võiks oma elukogemuse ja hariduse baasil ju aru saada!

  • Kas mu arvamus tabas mõnda valusat kohta, et seda ei saa avaldada? Ja palju aktuaalsemad ja asjassepuutuvamad on ju kommeentaarid röntgeni ja kodutute teemal. Sest need haakuvad absoluutselt kooseluseaduse teemaga….
   Loomulikult on see Teie blogi ja Teil õigus otsustada, kelle kommentaare lehele lubate, kuid see vaid süvendab minu pettumust Teis ja veendumust, et tegemist ei ole kaugeltki mingi ‘õige asja eest’ väljas oleva kirjutise/kirjutajaga.
   Kõike head ja mul on siiralt hea meel, et kaine mõistus ja tolerants seekord Riigikogus võitis!

   • Sorry et ei jõudnud kõiki kommentaare läbivaadata. Erinevalt Eesti töökultuurist kehtib Soomes reegel, et isiklike asjadega tegeletakse töövälisel ajal
    Nüüd siis vastused mõlemale kommentaarile.

  • Küll on raske üritada selgitada, et kooseluseadus on üks asi ja teine asi on see, kuidas seda läbi suruti. No ei olnud see nii kui neegrid oma inimõiguste eest seisid. Nende vägivallatu vastupanu oli nii soliidne, et võitis ENAMIKU rahva sümpaatia. Neid innustas M. Gandhi filosoofia. Ma oleksin nõus isegi oma veendumusi muutma kui inimesed, keda ma austan mulle põhjendaksid, miks see teerullitaktika õiglane on. Ootasin huviga Leesi ja Priimäe seisukohti.Küsisin oma kolleegidelt, kellele see kooseluseadus peaks kasu tooma. Ja neid häid tuttavaid on kümneid. Vastus kas vaikimine või irooniline õlakehitus. Miks need inimesed vaikivad?? Miks nad esirinnas oma õiguste eest ei võitle? Miks nad piinlikkusetundega sügavale kappi poevad kui nad enne oma sättumust varjanud pole. Need on inimesed, kelle sõna maksaks. Isegi Nael ei viskunud ambrasuurile ja tõdes, et teda ei kiusatudki taga. Sümpaatsed ja arukad inimesed geikogukonnas.

  • Miks peaks keegi Pederastiast aru saama kui Riigis on 1000 muud probleemi mis vajavad lahendamist?
   Pederastija on siinkohal viimane probleem mida lahendada või unustame Vanurid, Lapsed ja tegeleme Pededega??? Haige!

 6. Soovitaks alustada sellest, et võtate ise oma elutuppa 2-3 kodutut, panete nad riidesse, pesete puhtaks, viite töövestlusele jne. 🙂

 7. \\\
  Pealkiri on lihtsalt oige……ei saa mitte vaiki olla….lugesin koik jutu kui kommendaarid labi ja noustun paljude arvamustega….olen kasvatanud 2 last ules,kui tuli Eesti Vabariik,sai mu vanem laps just 5 aastasek,mu tutre sunnipaev on 24 veebruar ja siis mu laste isa koondati toolt…….meie abielu purunes kuna mu laste isa ei saanud enam jalgu alla……olen noukogude aegne inimene ja siis oli seadus,oigus toole aga nuud oli see iga-uhe vaba valik ja nii oligi,kes ei tahtnud toole minna ei olnud kellegi asi……olen praeseks hetkeks vanaema …….minu sonum on selles et rabasin mitme tookoha vahet ja kasvatasin lapsi ja lasteisast on saanud halkohoolikust invaliid,kes pole kunagi laste vastu huvi naidanud……ja nii ongi kes saab hakkama ja kes ei saa

 8. Ja lisaks kõigele eelmainitule on käsitlemisel immigrantide kohanemisprogramm: “Eesti Konservatiivne Rahvaerakond juhib avalikkuse tähelepanu sellele, et valitsuses on siseministeeriumi ja kultuuriministeeriumi eestvedamisel käivitatud massiivne immigratsioonipump isikutele väljastpoolt Euroopat. Kõlavat nime kandev „kohanemisprogramm“ näeb ette juba järgmise viie aasta jooksul 40 000 kuni 50 000 uusimmigrandi saabumist Eestisse väljastpoolt Euroopat. Siseminister Pevkuri poolt allkirjastatud programm toob Eesti jaoks kaasa samas mahus immigratsioonilaine nagu 1980ndatel, kuid seekord on migrandid pärit eelkõige Põhja-Aafrikast ja Lähis-Idast.”

  Ettevõtjatele on see kasulik (odav tööjõud), kuid rahvale?

  • Mis Riik see on kus omal Rahvas nälgas ja tuuakse veel näljaseid juurde? Või siis tõesti, et Targad läksid Eestist ja Lollid tulevad???

 9. just sellepärast ma 19 aastaselt Londonisse ära jooksingi. miinimum palk on £1000 ringis ja selle eest saab vähemalt kodu rentida, süüa osta ja natukegi kõrvale panna.

 10. Muide, kas sellele ei mõtle, et röntgenis töötajatel võeti ära lühendatud tööaeg kuna paarikümne aastaga on tehnika arenenud? Enam ei saa isegi võrrelda kui kahjulik oli see töö 15 aastat tagasi ja kui kahjulik on praegu. Ning neil on endiselt mitmeid hüvesid, et korvata ka seda minimaalset kahjulikkust.

  • Mnjah! Kui ise samas süsteemis ei töötaks, siis arvaks et nii ongi. Röntgen on siiamaani kahjulik ja ei ole näha et ta kahjutuks muutuks. Aga, soodustused likvideeriti siis kui enamus spetsialiste töötasid ikka vanade aparaatidega, ainult EV viljastavates tingimustes. Kiirituse lubatavaid piirväärtusi on aga mitu korda alandatud, sest ikka ilmnes, et kahjutu doos on siiski parajalt kahjulik

   • Ma ei olegi väitnud, et nüüd oleks kahjutu, kaugeltki mitte, kuid seda ei saa võrrelda sellega, mis oli 20 aastat tagasi, siis kui need soodustused pandi. Ning mitmed “soodustused” on senini alles. Ei tea kus imelikus kohas sa töötad, et sul need soodustused varem kadusid, minu teada olevates kohtades kadusid need ikka peale uue tehnika peale üle minemist.

   • No poleks mu hea sübranna röntgenis töötanud ega siis polekski teadnud ja asutus polnud kah see viimane. Lääne Tallinna keskhaiglas. Aga see oli üldine seadus. Puudutas kõiki, ükskõik mis aparaadiga töötasid.

 11. Eesti Riigivõim kuulub Rahvale!!!
  Aga meil on vastupidi Poliitikud kelle Rahvas valis teevad mis tahavad aga Rahvas iniseb läbi sinise peanaha ega võta ette midagi, et küll varsti läheb paremaks? Ega muidu ju Rahvasuu ei ütle, et Eestlase Rahvustoit on teine Eestlane! Ja seda ei ütle enam mitte ainult Meie Rahvasuu vaid kostub juba ka mujalt!? Ja miks me lahkume Eestist? Lihtsalt Klounid läksid aga Tsirkus jäi ja see ilma Klounideta ei ole enam naljakas, kaua sa ikka ühte ja sama etendust vaatad, Ära tüütab?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s