Sitsi! Auh, auh!

Mõni aeg tagasi helises õhtul telefon: Halloo! – Olen teie potentsiaalne valija- vajan meditsiinilist nõu.

Olen seda inimest ennegi nõustanud, aitasin siis  ja edaspidi, täitsa tasuta. Lihtsalt selle pärast, et teisiti ma ei oska ega taha. Ometigi pisteti mu nina ette nagu praevorst tõdemus,et hädasolev kodanik on minu potentsiaalne valija.

Vaata kui hea ja rasvane suutäis- minu hääl

Vaata kui hea ja rasvane suutäis- minu hääl

Eelmisel nädalal laekus mulle e-kiri – pikk küsimustik/ankeet, mille korralik täitmine oleks nõudnud vähemalt 10-20 lehekülge poliitilist analüüsi. Saatja- väidetavalt väike sõpruskond minu “potentsiaalseid valijaid”. Ilmselgelt ei olnud tegemist mingi pisikese sõpruskonnaga vaid poliitikaga enam kui sinasõprust sõlminud professionaalidega. Küsimusi oli kõige kohta, alates riigireformist kuni militaarsete küsimusteni, sotsiaali puudutavaid teemasid ka näpu otsaga. Ja taas- peibutis, mis oleks pidanud mind kogu seda EKRE programmis ammukirjutatud teksti ümber- ja läbikirjutama, oli kellegi hääl.

On hääl, ei ole häält

On hääl, ei ole häält

Võtsin endale vabaduse mitte vastata. Hoopis teistlaadi meili sain mõned päevad tagasi. Inimene palus rohkem teavet, et mõista, kes ma olen olnud siis kui ma veel riigikogu kandidaat nr 148 ei olnud. Vastasin rõõmuga, sest see tundus õige ja aus suhtumine.

Ja ikkagi, see  valimiste eelne kondiga ( sorry- häälega) peibutamine teeb kuidagi nukraks. Antud sahmerdamine ei anna ju mingit kindlust valijale, et  kandidaat parlamendis eetiliselt käituma hakkakas.  Nii totraid küsimusi ei suuda inimesed lihtsalt väljamõtelda, mida tuleks küsida ja ikka tühja. Kandidaat võib ju kaunilt selgitada, kuidas ta riigireformi läbi viia või Eesti kaitsevõimet tugevdada kavatseb, aga mis siis kui ta parlamenti saades hakkab hoopis aktiivselt näiteks emaka rentimist lubavat seadusandlust menetlema.

Auh! Vali mind. Luban mida iganes.

Auh! Vali mind. Luban mida iganes.

Hullem veel, kuidas leida inimesi, keda võimu juurde pääsemine ei muudaks kivinäoliseks, külmaks ja kalgiks robotiks? Minu meelest on see põhiküsimus.  Võimu omamine tekitab suurele osale inimindiviididest joobe- seda nimetatakse organisatsiooniteoorias võimu teiseks paleks.  Paljud inimesed transformeeruvad nn. tulnukaks juba mõne kuuga.  Kujutage ette- 4 aastat täiuslikku võimu, ei mingit vastutust, vaid soodustused, erisoodustused, eriti soodsad soodustused, eristaatus, karistamatus , erinevad manipuleerimisatribuudid jne.  Milline pöörane kaif! Ja nagu narkomaan soovib järgmist doosi üks kõik mis hinnaga,  ihaldatakse riigikogus üha enam ja enam täiuslikku võimu. Selle kohta ütles kadunud professor Roots  tabavalt:  ülemusel A on täiuslik võim alluva B suhtes siis ja ainult siis kui ülemus A võib probleemivabalt ära süüa alluva B.  Kas pole tuttav? Autorollo, VEB fond, mahhinatsioonid rahadega, maksumaksja  raha kasutamine valimiskampaanias jne, jne, jne.

Võim, kelle heaks?

Võim, kelle heaks?

See peaks olema valija kõige suurem hirm. Kui paljud kandidaadid nakatuvad Toomepeal võimuhullusesse? Kahtlemata, mida kauem on nauditud  piiranguteta privileege, seda lootusetum on juhtum.  Kahjuks, üha vähem inimesi küsivad selliseid küsimusi. Lõpmatult meeldiv on vaadata klantspiltidelt kenasid fotošopitud nägusid, vestelda uksele tulnud ” tuntud” inimesega.  Raske on otsustada kui inimest ei tunne, mõistan.  Seega teen ettepaneku. Olen lähiaastatel koolitanud kümneid tuhandeid Eestimaa inimesi -sadu kordi rohkem kui oleks vaja isikumandaadi saamiseks. Teeme siis nii, et kui olid, hea valija,  meie koolitusel aastatel 2000- 2015  ja Sul tekkis veendumus, et nende koolituste taga oli mitte ainult teadmised vaid ka süda, tõekspidamised, moraaliprintsiibid,  siis  mine pühapäeval  jaoskonda ja kirjuta minu number: 148 EKRE.

Kui Sa aga ei uskunud, et ma olin nende, koolitusel üteldud, sõnade taga- viimastel aastatel juba ületöötanult, väsinult, läbipõlemise äärel, siis vali keegi teine, kes tundub  usaldusväärsem ja ausam.

Kui see oli maailmavaade ja mitte paljad sõnad.

Kas see oli maailmavaade ja mitte paljad sõnad.

Paljudele, eriti noortele inimestele, tundub kogu see heietus üpris tähtsusetu, aga olen 100% kindel, et raha, edukuse kummardajate põlvkonnale kasvad peagi peale hoopis teistsuguse maalimavaatega noored. Ilmaasjata, kulla liberaalid, lubasite te meil 15  aastat vaikselt õpetada lapsi, teadmata, millist madu te oma rinnal soendate. Peale kasvamas on lapsed, keda on kasvatanud Jänku Jussi esmaabilood.

Sain hiljuti FB-is sõnumi Noorelt Mehelt, kellel nimeks Kalle. Praegu ta veel valimiseas ei ole, aga oi, millist kadu ta sõnad võimu, rikkust ja “naabrist perem” mentaliteeti väärtustavale ühiskonnale kuulutab:

Teate kuidas ma teie suureks fänniks hakkasin? Kui ma väiksena lastekas teie esmaabi videosid vaatasin ja teie oskate minu meelest seda arstidest kõige rohkem ja paremini kui teised. Einoh, ausalt, ma muudkui vaatasin ja vaatasin ja sellest ajast saadik ma hoian väga oma tervist ja külastan kuu aja jooksul korra või kaks perearsti ja hambaarsti.  Te olete andnud läbi nende videode kõige suurema esmaabi õppe.  See elutöö jääb mu hingele isegi siis kui mind enam pole ja oma laste laste lastele ma ka räägin teist kui kõige targemast inimesest siin universumis. Need sõnad tulevad südamest mitte niisama.  Tänu teie õpetustele on meil lootust näha veel paar põlvkonda tublisid ning tragisid eestlasi nagu teiegi.  Kui lubate siis ma kirjutan teist suurena raamatu tulen ja küsitlen teid. Ok ma lähen nüüd magama, homme seitse tundi õppimist jutti.  Head ööd ja veel helgemat homset. 

Head ööd- Valu Vennaskonna liige, Kalle. Kümned tuhanded Jänku Jussi esmaabi multikatega üleskasvanud lapsed on õppinud- mitte ainult esmaabi ja, hoidku Jumal, mitte mind armastama vaid HOOLIMA Eestist, kodumaast, eestlastest. Aitama, mõistma ja elama mitte edukuse  vaid südame järgi.  Ja siis ma mõistsin, et Eestimaal on  lootust, mitte ehk veel sellel valimiste aastal, aga õige pea.

http://www.lastekas.ee/index.php?go=web&t=25&id=1465

Aita, hooli, samastu, mõista.

Aita, hooli, samastu, mõista.

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s