Tänukiri 1924-le inimesele, kes te minu poolt valimistel hääletasite.

Täna on Naistepäeva õhtu.  Olen suurest jahmatusest üle saanud, mõtteid koondanud ja soovin teha suure ning sügava kummarduse nendele 1924-le inimesele, kelle valikuks ma osutusin. Teid oli jahmatavalt palju. Kui oleksin kandideerinud ” õiges” erakonnas, siis ilmselt pakiksin täna Soomes kohvreid. Mina (  ja ehk ka teie) oma valikut ei kahetse.

Olen igaühele teist meeletult tänulik, sest meil õnnestus koos tõestada midagi sellist, mida ei oleks keegi Eestimaal pidanunud võimalikuks.  Ilma maksumaksja raha ahnesse reklaamiahju kühveldamata, prostituudina ukselt uksele oma isikut presenteerimata, ennast alandamata võimu nimel, kattetuid lubadusi jagamata,  lömitamata, teisi vastaskandidaate tümitamata, on võimalik jõuda parlamendi trepini, võimalik kaugemalegi.

Valimised 2015

Valimised 2015

Eeldan, et suurem enamus nendest 1924 inimesest, kes leidsid, et on aeg tulla parlamenti, tunnustasid minu kahekümne aasta pikkust tööd Eestimaa inimeste nimel.  Ma ei tea kui paljud teist on olnud meie esmaabikoolitustel. Omandanud okkana torkava teadmise, et aitamine ei ole ainult oskamine vaid tänasest ja alatiseks tähendab aitamine seda, et ma olen inimene. See on väärtuspõhine esmaabikoolituse metoodika, mille oleme loonud.

"valimisreklaam" 15 aastat tagasi

“valimisreklaam” 15 aastat tagasi

Arvan, et  samas piirkonnas, kus kandideerisin, läheb igal hommikul kooli üks õpilane,kelle elustas edukalt ära meie koolitusel käinud nooruke naine. Ilmselt on neid veelgi. Tõenäoliselt otsustas minu kasuks oma hääle anda nii mõnigi nendest noortest, kellele ma uimastiennetuse loenguid koolipõlves tegin. Aitasin ehk teha elus olulisi valikuid. Hämmastavalt palju noori inimesi on kohtumisel kinnitanud, et mäletavad veel kümme aastat hiljem neid tunde. Ehk otsustas minu kasuks hääletada mõnigi lapsevanem, kelle laps läbis lasteaias   Hea Inimese koolituse ja ta nägi meie Hea Inimese Galal, kuidas me koos esmaabiga vormime laste väärtusi kogu eluks.

Aitäh nendele inimestele, keda veenas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tehtud video ja toetus. Loodan, tõesti loodan, et  inimesed veendusid, et ma ei ole mitte kellegi vastu vaid seisan millegi eest.  Minu tutvusringkonnas on piisavalt gei inimesi, keda sügavalt austan. Kõik nad on isiksused, kelle peamine elu ülesanne on olla inimene ja täita oma missiooni ühiskonnas, aga mitte näha oma eksistentsis peamist eesmärki- propageerida homoseksuaalset sättumust.  Kui kasvõi üks nendest rahva poolt armastatud ja tunnustatud inimestest oleks meedias sõna võtnud, oleksin teda äärmiselt tähelepanelikult kuulanud. Paraku, nad vaikisid ja häbenesid.

Ja ikkagi, 1924 inimest!?  Te tõestasite vähemalt mulle, et  sadade tuhandete eurode laialiloopimisele võib olla alternatiiv- sinu elatud elu ja töö.  Eksiva, vigu tegeva, komistava, aga vähemalt siira inimese töö. Üllatavalt palju inimesi on saanud ehk innustust ja julgustust ning teie valik on avalik kinda viskamine  inimestele, kelle parlamendikoha või ka mitte parlamendi koha otsustas Eestimaa inimeste taskust kõrvale tõstetud miljonid.

Vaata ja mõtiskle, hea valija:

Mare Liiger  1924 häält –   0 eurot maksumaksja raha.

Maire Aunaste 679 häält

Urmas Klaas 1501 häält

Rait Maruste-808 häält

Kalle Muuli 1198 häält

Jaak Aaviksoo 1405 häält

Peeter Võsa 1237 häält

Sven Sester 1334 häält

Viktoria Ladõnskaja 1393 häält

Mihhail Korb 1904 häält

Toomas Vitsut 503 häält

Laine Randjärv 1698 häält

Merike Martinson 946 häält

Aivar Riisalu 1536 häält

Raivo Uukkivi 577 häält

Tõnis Palts 1033 häält

Jaanus Karilaid 1056 häält

Anvar Samost 761 häält

Kaia Iva 1684 häält

Priit Toobal 1045 häält

Mati Raidma 959 häält

Marianne Mikko 859 häält

Viktor Vassiljev 1862 häält

Urmas Sutrop 1109 häält

Ülle Rajasalu 1066

Orienteeruvad valimiskulud:

EKRE  kampaaniakulud jäid 2015 vahemikku 110  000 kuni 115 000 eurot. O eurot maksumaksja raha

Reformierakond- 1,97 milj eurot ( 2013 valimised) – maksumaksja raha

IRL 1,1 miljoni eurot ( 2013 valimised) – maksumaksja raha

Keskerakond 0,9 miljonit ( 2013 valimised) – maksumaksja raha

Sotsiaaldemokraatlik erakond 0,7 milj ( 2013 valimised) – maksumaksja raha

Mida see kõik siis tähendab?

Ei midagi enamat kui seda, et märkmisväärne hulk inimesi ei lase ennast ära osta klantspiltidel, kondoomipakil, kommidel ja muul pudipadil. Üha suuremat hulka inimesi ei enam hüpnotiseerida õhtu jooksul kümneid ja kümneid kordi vastu pead lajatavate iiveldamiseni korduvate loosungitega.  Järjest rohkem hakkavad nad küsima ja uurima, millist elu elas ja mida andis ühiskonnale inimene, kes praegu on kandidaat nr.________.

Aitäh usalduse eest!

Aitäh usalduse eest!

Mis saab edasi?

Jätkem viljatud arutelud, et meie valimisseadus on nii vildakas kui üldse olla saab, kus 679 häälega Mare Aunaste saab parlamenti ja meie erakonnast näiteks Malle Pärn- 1867 häält või mina ei saa. Usun, et seda jama saavad klaarida ehk Vabaerakonna ja meie esindajad kui neid muidugi enne mutta ei tambita.

Elame edasi. Ainult, mulle ei ole te mitte inimesed, kes meenuvad korra nelja aasta järel.  Ma olen teie jaoks olemas ka nüüd ja edaspidi. Kui soovite, siis tulen ja õpime koos esmaabi. Grillfestil olen ma ikka ja jälle esmaabitelgis teie tervise eest hoolitsemas. Olen olemas kui soovite meditsiinilist nõu. Minu FB konto on alati teile avatud.  Ärge, palun, pahandage kui vastus ei tule kiiresti, sest Soomemaal on tööpäevad pikad ja tihti olen õhtul väga väsinud.  Te olete mulle suur ja vahva perekond, keda tahan aidata ning toetada nii palju kui oskan või saan.  Kui kellelgi on mõni mure või ettepanek, siis üritan meie olla vahendaja teie ja meie poiste vahel seal künka otsas.

Kas ma kordan seda nelja aasta pärast?

Esialgu, kui algas meedia verine arveteklaarimine, tundsin, et mitte iialgi enam.  Ei ole meist keegi patuta ja absoluutselt iga inimese kohta saab kuskilt ajaloo sügavustest mõne kompromiteeriva lookese leida kui  kooli kirjanditeni kaevama hakata. Kui oled  “õiges ” erakonnas, siis nõiajahti ei tule. Kõik antakse andeks- töötamine repressiivorganites, kriminaalne minevik, miljonite hajumine eelarvest, kakapruuni ajalooriigi mundri kandmine stiilipeol jne, jne, jne.  Kui on aga jultumust olla vales, väga vales erakonnas, siis töötavad suhtekorraldusfirmad ( loomulikult maksumaksja raha eest) läbi kogu sinu mineviku ja küllap ikka komprat leiab kui hästi otsida. Kes meist siis on veatu, ei saagi olla. Esialgu, jah, tundus, et aitab sellest jamast lõplikult.

Ja siis te tulite minu juurde vaimus- kõik teie, 1924 inimest, vaatasite mind nukralt ja etteheitvalt: ” Ja nii lihtsalt annadki alla?”.   Ei, ei anna! Teie pärast ei anna alla. Üritan nelja aasta pärast uuesti.  Võtan aega ja õpin- politoloogiat, majandust, sotsioloogiat, meditsiini.  Töötan Soomes, teen kodumaal koolitusi, mõtlen ning kirjutan.

Mida soovin teile?

Enam kui tõenäoline, paljude elu ei parane vaid läheb pisitasa kehvemaks.  Hoidke, palun hoidke oma tervist, sest meditsiinis lähevad asjad vaid hullemaks. Üha enam voolab meedikuid piiri taha, paljud, kes jäävad, töötavad ennast lihtviisiliselt surnuks.  Hoidke oma tervist nii palju kui vähegi saate. Aidake oma haigestunud naabrit. Kaks võimuhaiglat neelavad üha rohkem väiksemaid  ja helge homse lubaduste saatel lömastavad need suurema kasumi nimel. Üha tühjemaks jäävad maapiirkonnad, kaovad poed, bussiliiklus, arstiabi.  Pidage vastu! Veel ei ole meie rahva kannatus jõudnud punkti, kus aetakse selg sirgeks. Ikka veel  kirjutab memme, taadi  värisev käsi valimistel võiduerakonna esindaja numbri, sest muidu tuleb Putin…..  Küllap leitakse nüüd teinegi vaenlane, töö selle nimel igatahes käib. Kui olete õnnelik, teil on kodumaal terve pere ega ole veel palgavaesuse tõttu lõhki kistud, siis hoidke üksteist, kallistage, ka siis kui olete väsinud.  Viige oma põdura tervisega maamemmele kimp vasttärganud lumikellukesi ning Eestimaist leiba.

Palun, jääme püsima!

Palun, jääme püsima!

Tulge õppige esmaabi, sest seda läheb üha rohkem vaja. Lugege, palun, veel kord läbi G. Orwell ” 1984″ ja mõtisklege selle üle põhjalikult.

Eelkõige aga, palun jääme kõik alles, kõigi kiuste!!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s