Kurjategija kiri võõrsilt

Head inimesed! On läinud palju aega ja okkalistesse ei ole tulnud ühtegi  kirjutist. Mõned mu sõbrad on küsinud juba murelikult, mis värk??  Natuke piinlik on ja mõistan täielikult  kui mõni asjalik irvhammas nüüd konstateerib:  nu, nu, valimised tulekul ja kirjaneitsi  on taas ellu ärganud. Tegelikult  ei ole asi sugugi selles.  Nendel aastatel olen jälginud meie kvaliteetmeedia (?!?)  seisukohti ja mõistnut kuivõrd paheline ja põlastusväärne inimene  ma olen.  Mida  nädal edasi, seda  suurem  surve on tõmmata Kuusankoski mändide all voodis kerra ja leppida tõdemusega, et  olen inimjätis, keda ei soovita enam kunagi kodumaal näha.   Küsite, kuidas nii?  Vastus lihtne,  take it easiy  või siis arvamuste pluralism eriti räiges Eestimaa võtmes on asi, mida ei ole lihtsalt võimalik mi tte isiklikult võtta. No ei ole seda tinast pantserit hinge ümber, tee mis tahad.

Õigus jääda kestma

Õigus jääda kestma

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi  kõrge ametnik kuulutab kvaliteetmeedias ( ei mitte  isiklikus blogis või sotsiaalmeedias) et  inimene, kellel  aastaid 50 või oli see hoopis 45, ei ole enam  õppimisvõimeline ning tema koolitamine  koristajaks on absoluutselt  võimatu. Lihtsamalt üteldes: kui  su vanus tiksub juba viiekümne piirimaile, siis on adekvaatne tegevus kalmistule roomata, kätega endale haud valmis kraapida ja soovitav ka muld peale ajada, sest muidu oled lihtsalt edukal tippjuhil jalus ees. Kasu sinust  mingisugust ei ole. Ja pärast nii sisutihedat seisukohavõttu töötas nimetatud  tippametnik rõõmsalt edasi üldise käteplagina saatel. Kümned tuhanded inimesed olid saanud kätte surmaotsuse, tunnistatud ebapädevateks ja dementseteks, kuid kõik on OK.

Ori kivimurrus

Sind ei vajata, luuser!

Läksin võõrale maale tööle kaugelt üle viiekümne ja nii oli võimalik korraldada  eksperiment.  Läks vaid kolm aastat, et  saavutada uskumatu. Olen meie piirkonna Attendo meedikutest  kõige enam positiivset tagasisidet saanud arst, seda nii patsientide, töökaaslaste kui  patsientide omaste poolt. Kodumaal ei väärinud mitte keegi meist, koondatud arstidest, võimalust ümber spetsialiseeruda. Rahapuudust nagu kah ei olnud, sest  samal ajal  käivitus projekt, kus  aastaid tagasi arsti teaduskonna lõpetanud, kuid meditsiinis mittetöötavatele inimestele võimaldati  oma diplomi uuendamine ja maksti  ka priskelt  stipendiumi.  Nii taastati  ka E.Ilvese  arstidiplom.  Loodame, et sellest on nii palju kasu, et ta oma restoranis suudab tavainimese tasemel  esmaabi anda. Kui palju nendest äriinimestest nüüd  meditsiinis töötavad?

Minu ema kasvatas mind eestlaseks, tilk tilga haaval imbus minusse armastus  isamaa vastu.  Mäletan, kuidas ta rääkis kui saksa okupatsiooni ajal õppisid näitlejad  saksa keeles  etendusi andma. Seda põhjusel, et kord või kaks kuus mängida Tammsaaret ja Kitzbergi emakeeles. Kui näitlejad oleksid keeldunud, oleks toodud Saksamaalt näitetrupp ja eesti keel oleks kadunud teatrilavalt. Ilma suurte sõnadeta muutusid noorele inimesele pühadeks mõisted- emakeel, isamaa, laulupidu. Ka siin, võõrsil, olen ma eestlane ja just eestlasena teeninud soomlaste respekti ja  austuse.  Tänavu suvel olime  puhkusereisil  Norras ja loomulikult ikka läbi Lapimaa. Taas kord võõrustas meid  vana tuttav, kes  nüüd oli saanud kogu piirkonna ülemarstiks- tõsine Soome patrioot.  Nii ta siis rääkis, et  polnud kunagi enne huvitunud Eestimaa elust ega teadnud sellest midagi. Pärast minuga kokkupuutumist olid nad perega  tutvunud  meie  ajalooga, praeguse eluga, käinud   Eestimaad  avastamas.  Naljakas seik. 40 km nende majast asub  pisike kauplus, otse Rootsi piiri ääres, nimeks Rajabaari. Avastasime sealt oma suureks üllatuseks Rõngu suured kraaniga  mahlapakid, väga maitsvad, muuseas. No kiitsime neid siis meie võõrustajatele.  Ja üllatus, üllatus, tagasi tulles avastasime nende riiulis  hulgi Rõngu mahlapakke.  Kiitsid kõvasti, et  väga head mahlad ja soovitavad teistelegi.  Miks?  Ma olen eestlane Soomes, oma isikupäraga, töötamise tavadega, suhtumisega patsientidesse.  Jah, austan Soome maad, nende kultuuri, räägin nendega soome keeles, aga olen eestlane mitte soomlane.

Palun, jääme püsima!

Eestlane Soomes ei ole  soomlane.

Just seetõttu ongi mul üllatavalt palju häid tuttavaid just soomlaste seas.  Soovi korral võin  olla nädalavahetusel soome kolleegi suvilas, olen naiste klubi liige, kuhu  kutsutakse vaid staažika klubi liikme soovitusega, olles seal ainuke välismaalane.  Vedades koju järjekordseid kolleegide kingitud lillekorve, tunnistan, et nende armastuse ja austuse saab endale  vaid siis kui oled see, kes sa oled.

Ja milline on  meie eliidi suhtumine asjasse? Natsionalist,  demokraatia vastane, sallimatu, ajupestud  fašist, vihkav puhtatõuline eestlane jne, jne.  Ei, ma ei räägi kollastest  kolkaväljaannetest vaid meie praeguse koalitsiooni poliitikute  sõnavõttudest.

eesti pagulane

Laulupidu, mis on eestlaste jaoks nende kultuuri ja olemise tipphetk, on nüüd defineeritud kui  fašistlik laste ajupesu.  Seda võiks võtta ju kui ühe  arulageda inimese sõnavõttu, kui  pärast Sirbis ilmunud artiklis ei oleks  Päevaleht seda tiražeerinud veel kordades suuremale auditooriumile.  Seega, kiitis  antud kirjutise heaks ning  meie valitsuse seisukohtadele vastavaks. Ei, sellega ei sülitatud mitte üksnes mulle pähe, minu tunded  pole  karvavõrragi olulised.  Kõige suurem süljelärakas lendas nende  tihti eakate õpetajate peale, kes  pea ilma rahata hoiavad  koolides  isamaaarmastuse tuld. Nende õpetajate, koorijuhtide ja tantsupedagoogide peale, kelle ees tahaksin kummarduda maani.  Olen jõuetu mõistma, et  Eesti valitsuse olev erakond kuulutas rahvusriigi idee ohtlikuks düstoopiaks.  Kõik see karjub üle Soome  lahe: Kõtt tagasi tulemast, luuserid, mugavuspagulased sellised.  Tunnistan, olen kurjategija, armastan oma maad ja rahvast, olen eestlane Soomes ja vaatamata meie presidendi pateetilistele kõnedele, ei kavatse muutuda soomlaseks. Tahtsin elada  meie riigis, teenida ja armastada meie rahvast, ei tulnud välja kahjuks, kuid vaatamata sellele, ei kavatse ma  muutuda soomlaseks.

laulupidu

Aga kõige suurem kuritegu on veel üles tunnistamata. Olen kurjategija, sest mulle meeldib vastassugupool.  Armastan oma abikaasat, toetame teineteist, vaatame ühes suunas  ja leiame ühiselt  lohutust raskustes.  Nüüd on see mu isamaal kuritegu, nimeks heterofašism. Ja taas, see ei ole mitte külapoe taga õlut libistava  külafilosoofi targutus vaid endise kõrge riigiametniku seisukoht, kes muuseas, töötades Eesti ministeeriumis, sai palka hoopis Norra riigilt. Et asi kindel oleks ja me ennast  tõeliste kurjategijatena tunneksime, lisas hagu veel praeguse  valitsuskoalitsiooni esindaja kindel sõnavõtt, et  inimesed, kellel on selline sallimatu sättumus  pidada heteroseksuaalseid suhteid normiks, tuleb ilma jätta inimõigustest ja  tuleb saata ühiskonna äärealadele.  Sõna, vangla, ta veel ei kasutanud, aga palju enam ei puudunud.

vangla

Kõik see ja  palju muudki, millest hetkel ei  kirjuta, tekitas soovi peita ennast  sügavale teki alla ja nutta. Ei mingit poliitikat enam, mõtlesin. Lülitasin välja raadio, vaatasin netist uudiseid nii vähe kui võimalik, lõpetasin FB külastamise. Ei mingit poliitikat! Oled läbinisti paheline, sallimatu fašist- kurjategija, lisaks veel ristikoer ( taas tsitaat valitseva erakonna poliitikult).  Tundsin ennast  üksiku uluva hundina, kelle vaated ei sobi enam isamaale.  Paraku,  erakondade toetusprotsendid  rääkisid  teist keelt.  Ja siis tuli Martin ühel  päeval kui olin  minemas laevale.  Ta ei  agiteerinud ega  ajanud sõnavahtu. Ütles vaid sõnad- on aeg.  Neid, kes tunnevad sama, mida mina, on  palju. Nendele  minu inimestele, tuleb anda  hääl. Inimesed, kes on samasugused kaabakad nagu mina- armastavad  isamaad ja emakeelt ning ei taha lahustuda multikulti söövitavas leelises,  soovivad olla  vajalikud Eestimaal ja mitte  maailmas laiali ning evivad kuritegelikku kalduvust  armastada vastassugupoolt.

Jah, ma annan neile inimestele  hääle Põhja Tallinnas. Lahing on tõenäoliselt lootusetu, vastaskandidaat Jaana Toom ning Põhja Tallinn on teadagi  millise elanikkonnaga.  Vaatamata sellele, on neil inimestel, kes tunnevad ning mõtlevad nii nagu mina võimalus väljendada oma tahet.  See on ainus, mis loeb.

Ära unusta!

Isamaa eest, kus eestlased ei ole üleliigsed.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s