Eesti Vabariigi 100 sünnipäeval!

Täna me tähistame oma riigi sünnipäeva.  Istun  üürikorteris võõral maal ja  mõtlen isamaale, oma rahvale ja tema tulevikule.  Loomulikult,  sooviksin kogu südamest, et inimestel oleks  rõõm oma riigist ja valgust ning lootust saaks iga päevaga rohkem.  Eestimaal on  tõesti  teatud kogus inimesi, kes rõõmust hõiskavad ja pidutsevad. Olgu neil siis rõõm Eesti Rahva Muuseumis pidutseda, tualettidega uhkeldada ja pärast seltskonna ajakirjanduse veergudel läbinätsutatud  saada. Head pidupäeva, härrased!

mustvalge

Minu sümpaatia kuulub rohkem neile  kümnetele tuhandetele inimestele, kes  riigi sünnipäeva puhul  oma nappidest säästudest  ostetud   kilukarbi lauale panevad  ning mustale leivale  killukese  võid peale määrivad. Need töökad ja vähenõudlikud inimesed, kes tegelikult  viimastel aastakümnetel on  sellele  riigile aluse pannud.  Loobudes, andes ja  ikka ning jälle andestades.

leib ja kilu

Millal see oligi, kuu või kaks tagasi, kui meie Brüsseli  asehaldur presidendi kohustes K. Kaljulaid soovis, et  inimesed kirjutaksid , mida nad sooviksid  Eesti Vabariigi  sünnipäevaks  oma riigile kinkida.  Olen selle üle  pikemalt mõtisklenud, aga loomulikult mitte  kusagile läkitanud. Ei ole parketikõlbulik sünnipäevakiri, no ei ole.  Rääkida oma isamaaga tahaks aga küll tema suurel sünnipäeval ja ehk ka teatava osa inimestega, ainult mitte  õukonnameedia  vahendusel.  Niisiis, tule, hea lugeja, kaasa pisikesele rännakule sisemaailma.

mustvalge1

Kallis Eesti riik!  Palun luba anda üle minu sünnipäeva kingitus Sulle!   See on palju, palju Sinu inimeste  pisaraid.

Võta vastu nende  tuhandete meeste ja naiste pisarad, kes  võitlesid Vabadussõjas ning keda K. Päts täiesti ebademokraatlikult represseeris 1934 aastal, neid vangalasse heitis ja hävitas. Ajaloolased on  vabadussõdalaste süütust tõestanud, nad on isegi amnesteeritud, aga meie riigikogu aastal 2018, keeldus  neid  rehabiliteerimast.  Riik sööb oma lapsi ja mitte ainult  meie idanaabri juures.

Võta need pisarad  lepituseks meie riigikogu moraalse palge eest ja anna neile andeks.

sinine

Kingin Sulle  sadade tuhandete inimeste pisarad, kes pärast lömitavat baaside lepingut  Siberi avarustesse küüditati,  ikka eestlastest  aktivistide agaral  kaasabil.  Enamik neist ei tulnud enam  kunagi tagasi, kuid küüditajate lapsed ning  lapselapsed istuvad  Sinu riigikogus ning  etendavad edukat  lõimumist, sallivust ning multikultit.  Häbelikult küll oma  punaminevikku  varjates.

Võta nende  pisarad  lepituseks  meie poliitilise eliidi tegemiste eest ning anna neile andeks.

Annan Sulle  nende tuhandete inimeste pisarad, kes  Eesti riigi taastamisel oma kodudest ilma jäid.  Nende inimeste pisarad, mida valati järjest  rohkem, mida enam  iga  järjekordse seadusega  laiendati  pärijate ringi  jättes üha enam  sundüürnikke  kodutuks.  Lisan sinna juurde ka sundüürnike  pereliikmete pisarad, kes  kaotasid  lähedased selles ebavõrdses võitluses.  Tagastatud korterid aga ei läinud tihti mitte  välismaa  pärijate valdusesse vaid  kohaliku nomenklatuuri kasutusse.

Võta need pisarad lepituseks  noore riigi teerulli strateegide tegemiste eest ning anna  korduvate  ” Lehma lellepoja  seaduse”  tegijatele andeks.

must

Kingin  Sulle  kümnete tuhandete  Sinu riigi kodanike pisarad, kes osutusid  kodumaal üleliigseteks  ning  küüditati  võõrale maale  tööle. Mitte need, kes läksid oma soovil uusi kogemusi saama vaid need, keda aeti, andmata  ümberõppe või spetsialiseerumise võimalusi.  Need inimesed olid  raudkindlalt veendunud, et  leivatükk armastusega on parem kui nuumhärg vihkamisega. Valusa tõdemusega pidid nad avastama, et  kodumaal otsa lõppenud  leivatükk tuli koos vihkamisega , kuid  võõral maal  pakutakse nuumhärga koos austusega hästi  tehtud töö eest.

Lisan siis juurde nende laste pisarad, kes ripuvad  pühapäeviti sadamas oma ema või isa kaelas. Samuti nende memmede ja taatide pisarad, kes on täiesti üksi  tühjenenud külades ootamas oma  kaugele tööle  suundunud lapsi.

Võta  see pisarate meri  lepituseks  meie  euroopameelsete  arvamusliidrite ja õukonnameedia  tegemiste eest ning anna neile andeks.

valge

Ja vaatamata  sellel kõigele palun ma südamest.   Palun ära jäta meie maad ja rahvast!  Aita  meie rahval  leida ennast,  raputada  endalt see  surmauni ning saada paremaks kõige kiuste, sest ainult  parem rahvas väärib  paremaid juhte.

Ainult nii on meil  veel lootus edasi kesta.

sinimustvalge II

Head Eesti Vabariigi  sünnipäeva!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s